Eneken Maripuu toob Sisevete festivalile ujuvgalerii Võrtsjärve kaladest

UUDISED

Kommenteeri
Skulptor ja kunstnik Eneken Maripuu võtab Sisevete festivali paadiretkest tänavu teist korda osa ning paneb sedapuhku Hilara laevale, millel ta kaasa sõidab, püsti ka ujuvgalerii Võrtsjärve kaladest. Vildikad koos lõuenditega võtab ta ka festivalile kaasa, et sõidu ajal vees ujuvaid kalu järele joonistada ja galeriid jooksvalt täiendada.

Kuidas sündis mõte teha Sisevete festivali jaoks ujuvgalerii Võrtsjärve kaladest?

Sõidan tänavu teist aastat Hilara laevaga Sisevete festivalil kaasa ning meil on plaanis külastada festivali käigus erinevaid sadamaid. Minu mõte on neis sadamates peatudes laeva peal neid kalapilte näitusena eksponeerida. Sõidu ajaks korjame pildid jälle kokku, kuna tuule käes neil laperdada lasta oleks ilmselt ebaotstarbekas ja ega neid keegi sõidu ajal suurt vaadata ju ei saakski.

Mõte selline galerii valmis teha sündis kaudselt juba eelmisel aastal, mil võtsin Gaute (Gaute Kivistik, Enekeni elukaaslane – toim) ja poegadega festivali paadiretkest osa. Sellest retkest jäi väga hea mulje ning ilm oli kõikjal päikseline ja olemine mõnus. Seda kulgemist tahaks kohe uuesti kogeda!

Ja just viimasel ajal olen võimalusel akvarellvidikatega lõuendile maalinud ning selleks, et sellest ka mingit tolku oleks, mõtlesin kalade paremaks tundmaõppimiseks kalu maalida. Ja miks siis mitte neid ka teistele näidata?

Mõtlen, et võtan vildikad reisile ka kaasa, siis saan kohapeal ehk mõne päris kala järgigi joonistada. Praegu teen oma pilte rohkem fotode järgi. Kindlasti kohtan festivalil nii kalahuvilisi kui ka kalamehi, kes on suuremad kalade eksperdid – küllap leian siis nendegagi ühiseid jututeemasid.

Eneken Maripuu joonistused Võrtsjärve kaladest

Sinu sotsiaalmeedia põhjal võiks öelda, et oled humoorikas kunstnik, kes seob üheks sõnamängu ja joonistamise. Huumor ja sõnamängud on mingis mõttes Sinu kunstiline muusa?

Sotsiaalmeediasse joonistamine on minu jaoks üks viis piltide kaudu sõprade ja tuttavatega suhelda. Väga suurt filtrit ma seal endale ette ei sea – joonistan enda rõõmuks ja see mis parasjagu pähe turgatab, seda jagan ka oma lehe jälgijatega. Vahel inspireerib mind mõni lisatud kommentaar uue pildi tegemist, siis teengi kiiresti selle mõtte ära, mis peas parasjagu välgatab.

Aga kuivõrd inspireerib Sind elukaaslane Gaute Kivistik, kes on ju suisa tuntud oma huumorisoone poolest?  

Gaute pakub mulle ikka inspiratsiooni, vahel kindlasti ka teadvustamatult. Meil on lihtsalt erinevad eneseväljendamise vahendid. Püüan ka Gautega oma pilte alati jagada, kuid ta pole just suur kritiseerija. Parim tunnustus tema poolt on vast see, kui saan talt tähtpäevaks kunstitarbeid – see näitab, et ju siis mu piltidega hästi ja võin võtta pere arvelt selle aja, et kritseldada.

Eneken Maripuu

Mis seos Sul üldse Sisevete festivaliga on?

Ma olen festivalile kaasa elanud ning eelmisel aastal ka Hilara pardal reisijana osalenud. Sama plaan on ka sel aastal, võtan lihtsalt lõuendid, vildikad ja akvarelliblokid ka sedapuhku kaasa. See on selline aktiivne puhkus! Loodan, et mõni meie poistest tuleb ikka sel aastal ka kaasa, nimelt meil on Gautega kolm poissi: 11-, 14- ja 17-aastane.

Missugune see Sisevete festival Sinu jaoks on?

See on mõnus suvine festival, mis pakub erinevaid tegevusi pea igas vanuses inimestele. Eelmise aasta põhjal võin öelda, et olid imelised suveilmad, hea muusika, informatiivsed töötoad, muhe seltskond, mõnus melu, maitsvaid kalaroad ja kindlasti üks köetud saun igas sadamas!

Ootan, et sel aastal oleksid sama head ilmad ja sama lahe olemine. Tahaks ka palju ujuda, erinevaid kalaroogi maitsta ning perega koos olla. Ja kalade kritseldamiseks tahaks ka aega leida!

Lisa kommentaar

Email again: